Методисти Рівненського ОІППО провели навчання для відповідальних за впровадження ІКТ

Удосконалення професійної компетентності вчителя сьогодні не можливе без освоєння і активного використання ним у роботі актуальних інформаційно-комунікаційних технологій. Щоб активізувати роботу ЗНЗ району в цьому напрямку, в Тетянин день у кабінеті інформатики Корецького НВК були зібрані відповідальні за впровадження ІКТ навчальних закладів для участі в семінарі-тренінгу з теми “Використання технологій Веб 2.0 у педагогічній діяльності”.

Для ознайомлення із корисними для педагогічної діяльності інтернет-сервісами та навчання основ роботи з ними були запрошені методисти Рівненського ОІППО Тимощук Оксана Петрівна та Горницька Оксана Вікторівна. Незважаючи на періодичні складнощі в доступі до мережі інтернет, учасникам семінару вдалося не лише теоретично осягнути спрезентований тренерами матеріал, але і практично випробувати кожен описаний додаток і сайт.

Спочатку Оксана Петрівна та Оксана Вікторівна ознайомили учасників із завданнями, змістом і методологічними засадами використання сервісів Веб 2.0 у навчальній діяльності. Після знайомства одне з одним методом виконання вправи “Снігова куля” і проведення тренерами рефлексії робота перейшла в активний практичний режим, за якого педагоги району повинні були зайти до своїх облікових записів Google (або створити такий). Запрошені методисти розповіли про актуальність для вчительської роботи додатків Google: про створення та використання спільнот для розвитку навичок співпраці, запросивши всіх до педагогічної спільноти Рівненщини “Сервіси Google в освіті“; про диск Google розміром 15 Гб – для збереження власниками аккаунтів усіх файлів, до яких часто і всюди їм потрібен доступ; про форми Google, з допомогою яких легко створити опитування і тести для оцінювання засвоєння учнями отриманих знань; про Blogger, можливостями якого легко можна створити і вести власний блог.

Тренери згадали усі цікаві сервіси Google, а найдетальніше зупинились на унікально корисному для педагогів пакеті безкоштовних додатків G Suite for Education. Оксана Петрівна та Оксана Вікторівна попередньо створили всім додаткові облікові записи на домені Рівненського ОІППО, за допомогою яких учасники семінару випробували один сервіс із цього пакету, Classroom, в якості учнів: виконували завдання, отримували коментарі до них та оцінки – і мали змогу бачити на інтерактивній дошці, як робота в додатку виглядає для вчителя.

Після ґрунтовної роботи з G Suite for Education методисти РОІППО навчили учасників семінару створювати ментальні карти на SpiderScribe і розміщувати їх на своєму Google-диску. На завершальному ж етапі тренери провели вихідне анкетування і онлайн-рефлексію на дошці Linoit, що також стало цікавою новинкою для відповідальних за впровадження ІКТ в районі.

Зважаючи на те, як багато на сьогодні є різноманітних, корисних для педагогів сервісів у мережі інтернет та як щодня їхня кількість і якість більшає, подібні зустрічі плануємо проводити якнайчастіше, щоб кожен із відповідальних за впровадження ІКТ в ЗНЗ району не лише був учасником тренінгу, але й активно досліджував нові, актуальні для освітян програми, сайти та додатки, щоб мати змогу поділитися досвідом їх використання у своїй діяльності.

І. Радковська,
методист Корецького РМК

Архів новин

Наші контакти


вул. Київська, 75а
м. Корець
Рівненська обл.
34700

+38(03651)20349

korec.rmk2011@gmail.com

Back to Top