РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Проведено заходи з домедичної допомоги

Щороку другої суботи вересня з ініціативи національних організацій – членів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця відзначають Всесвітній День надання першої медичної допомоги (World First Aid Day). Основне завдання – проведення необхідних найпростіших медичних заходів щодо порятунку життя потерпілим та попередження розвитку можливих ускладнень. Ситуації, що вимагають надання допомоги, виникають, як правило, несподівано, за відсутності медичних працівників, а інколи й один на один з потерпілим, бо перша допомога є комплексом екстрених медичних заходів, найчастіше проведених безпосередньо на місці події. Щоб уміти кваліфіковано надати першу допомогу необхідно чітко знати основні ознаки різних травм і раптових захворювань, розуміти, наскільки критичними для здоров’я можуть бути ушкодження або стани.

Зауважимо, що статтею 3-ою Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» визначено, що домедична допомога – це невідкладні дії та організаційні заходи, спрямовані на врятування та збереження життя людини у невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я, що здійснюються на місці події особами, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування та збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, та відповідно до закону зобов’язані здійснювати такі дії та заходи.

А частиною 3-ою статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» зазначено, що педагогічні працівники зобов’язані володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям.

Отож поглиблюйте знання, отримуйте навички, що рятують життя, адже основам домедичної допомоги може навчитися кожен з Вас!

Упродовж десяти років кафедра природничо-математичної освіти Рівненського ОІППО постійно проводить заходи та навчання з домедичної допомоги у співпраці з Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, Обласним центром громадського здоров’я, окремим медичним підрозділом спеціального призначення «Білі берети – Рівне», громадськими організаціями, медичними працівниками. Коло дружніх зв’язків розширюється, зокрема, цьогоріч підписано угоду про співпрацю з Асоціацією молодих лікарів Рівненщини. А на зміну лекціям та спецкурсам у 2020 році започатковано навчальний курс для педагогічних працівників закладів освіти за тематичним напрямом «Створення безпечного освітнього середовища та основи надання домедичної допомоги».

Практичні питання і навчання з домедичної допомоги за відомими стандартами і протоколами, корисна інформація прикладного характеру, типові помилки, запровадження нових протоколів та алгоритмів дій у надзвичайних ситуаціях, відпрацювання навичок типової поведінки у випадках критичної кровотечі, зупинки серця або ж втрати свідомості, моделювання ситуацій – усе це стало способом формування та закріплення знань слухачами курсів. Окрім теоретичних знань, вправляємося з відпрацювання методики застосування джгута Есмарха, ізраїльського бандажу, турнікетів; проведення серцево-легеневої реанімації з використанням автоматичного дефібрилятора; накладання шийного комірця; перевірки та відновлення прохідності дихальних шляхів; перших дій при кровотечах, судомах, непритомності тощо.

За сприяння Рівненської обласної ради закуплено необхідні демонстраційні засоби для надання домедичної допомоги. Щороку понад 500 учителів області проходить навчання за вказаною тематикою. Виражаємо вдячність кожному викладачу, інструктору та спікеру за систематичну роботу.

От і цього тижня проведено заходи, приурочені Всесвітньому Дню надання першої медичної допомоги. Особливу увагу приділено популяризації знань із надання домедичної допомоги : викладачі кафедри природничо-математичної освіти ділилися досвідом, проводили консультації, навчання. Ректор інституту Алла Черній своїм прикладом показувала важливість набуття компетенцій з основ домедичної допомоги, зазначаючи, що засвоєння прийомів надання домедичної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях є одним з найважливіших обов’язків кожної людини.

10.png

11.png

12.png

13.png

14.png

15.png

16.png

17.png

18.png

19.png

20.png

21.png

22.png

24.png

25.png

26.png

27.png

28.png

  • 10.09.2021
До списку новин