РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

20 лютого 2014 року відбувся науково-практичний семінар з проблеми: «Творче використання пошукового краєзнавчого матеріалу шкільного музею у навчально-виховному процесі»

20 лютого 2014 року відбувся науково-практичний семінар  з проблеми:  «Творче використання пошукового краєзнавчого матеріалу шкільного музею у навчально-виховному процесі»

Краєзнавство є одним із провідних напрямків діяльності шкіл, у тому числі шкіл-інтернатів, і це – характерна риса нашого часу, коли українське суспільство приділяє значну увагу вихованню патріотизму, знанню вітчизняної історії та літератури.

Тому, згідно з планом роботи РОІППО,  20 лютого 2014 року на базі  КЗ «Олександрійська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» Рівненської обласної ради (директор Тарасевич Н.Р.)  відбувся науково-практичний семінар  для заступників директорів із навчальної роботи шкіл-інтернатів області з проблеми:  «Творче використання пошукового краєзнавчого матеріалу шкільного музею у навчально-виховному процесі». Метою роботи семінару був пошук шляхів підвищення результативності навчально-виховного процесу в навчальному закладі шляхом застосування краєзнавчого матеріалу шкільного музею.

Матеріали семінару

Завданнями семінару було систематизувати, поглибити знання учасників про сучасні підходи до краєзнавчої роботи в навчальному закладі; довести  значимість  краєзнавчих досліджень, залучення учнів (вихованців) шкіл-інтернатів до національної культурної спадщини; сприяти формуванню свідомості про свою відповідальність за збереження духовних багатств; спонукати  до самоосвітньої діяльності з питань  використання сучасних краєзнавчих технологій у навчально-виховному процесі з метою наукового і всебічного пізнання краю учнями (вихованцями) шкіл-інтернатів.

У своїх виступах заступники директорів з навчальної роботи шкіл-інтернатів, методист кабінету виховної роботи, захисту прав дитини, дисциплін художньо-естетичного циклу та фізичного виховання РОІППО Гузь Н.Л. розглядали систему методичної роботи з краєзнавства у школі-інтернаті, розповідали, що в процесі краєзнавчої роботи відбувається активне самостійне засвоєння учнями навчального матеріалу, отримуються навички, необхідні у повсякденному житті, йде підготовка  до практичної діяльності й розширюються загальноосвітні знання, що особливо важливо для дітей, які виховуються в інтернатних закладах. Краєзнавство створює умови для кращого сприйняття природних і суспільних явищ, дає можливість  поєднання  різних дисциплін, сприяє з̕єднанню навчання і виховання в єдиний процес.

Успішні результати шкільного краєзнавства залежать від того, якою мірою вчитель сам краєзнавець і як він уміє зацікавити учнів. Про це розповіла заступник директора з навчальної роботи школи-інтернату Ярмушко В.В. Уроки вчителів Кононець Л.М., Сидорчук А.Т., Наконечного П.В., Марач С.М., заняття гуртка під керівництвом Мельник Н.О., заняття з творчими учнями Малишевської Т.А. продемонстрували високий рівень професійної готовності педагогів даного закладу  до здійснення краєзнавчого підходу  в навчально-виховному процесі.

В закладі вже декілька років працює шкільний історико-етнографічний музей «Ремесла Волині». В його фондах зберігається 700 експонатів, які входять до складу трьох експозицій : інтер̕єр української хати, ремесла і промисли Волині та Волинського полісся минулого і сучасні. В музеї систематично проводяться уроки, виховні заходи, заняття гуртків, розроблено екскурсії, працюють екскурсоводи. Майстри з Рівненської та Волинської областей навчають тут дітей гончарству, художній кераміці, соломоплетінню, різьбі по дереву, розпису по склу тощо. В рамках семінару заступники директорів з навчальної роботи шкіл-інтернатів взяли участь в майстер-класах, які провели майстри народної творчості з м.Рівного Чорнозуб І.А. та Юрченко Н.Р.

У день роботи семінару в школі-інтернаті  також відкрилась виставка вишиваних робіт  Героя України Віри Роїк. Роботи справили на учнів, педагогів, гостей незабутнє враження високим рівнем майстерності, вишуканістю.

Учасники семінару взяли участь у розробці методичних рекомендацій щодо активізації роботи по використанню пошукового краєзнавчого матеріалу шкільного музею у навчально-виховному процесі.

 

 

 

 

  • 25.02.2014
До списку новин